Przejdź do głównej zawartości
Postprodukcja plików referencyjnych pozyskanych w procesie fotografowania
ODWZOROWYWANIE MUZEALIÓW
Wejdź do kursu

ODWZOROWYWANIE MUZEALIÓW

Postprodukcja plików referencyjnych pozyskanych w procesie fotografowania

Celem szkolenia jest zaprezentowanie i przedyskutowanie zagadnień prawidłowego realizowania procesu postprodukcji plików referencyjnych w muzealnej fotografii dokumentacyjnej. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawami właściwej kalibracji urządzeń wyjściowych, podstawami obsługi programów wykorzystywanych w procesie postprodukcji, a także z weryfikacją wyników tego procesu.

Szkolenie skierowane jest do pracowników muzeów zajmujących się w swojej pracy pozyskiwaniem odwzorowań i przygotowaniem plików wyjściowych na różne pola eksploatacji.

Szkolenie będzie składać się z dwóch sesji – 18 i 19 maja 2021 r. i ma charakter seminaryjny, tj. będzie składało się z wykładów z sesją pytań – podczas dyskusji będzie możliwość omówienia problemów z zakresu postprodukcji zgłoszonych przez uczestników. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań poprzez czat lub z wykorzystaniem mikrofonów i kamer.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (25 osób) i seminaryjny charakter szkolenia, prosimy o przysyłanie kandydatur jednego przedstawiciela danego muzeum.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 maja br. do godz. 15:00. Informacje o zakwalifikowaniu na szkolenie rozesłane zostaną w dniu 11 maja. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zalecenia techniczne:

1. Przeglądarka Firefox lub Chrome (w aktualnej wersji).

2. Stabilne i wydajne łącze internetowe, zalecamy nie wykorzystywanie Internetu mobilnego.

3. Komputer wyprodukowany nie później niż 3 lata wstecz z procesorem minimum i5 lub równoważnym, wyposażony w mikrofon i kamerę (jeśli w ten sposób planowaliby Państwo zadawać pytania).

4. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem, na wypadek pogłosu.

 

Program ramowy:

1. Przygotowanie sprzętu do postprodukcji – kalibracja lub profilowanie

2. Wybór oprogramowania do postprodukcji

3. Pojęcie „softproofingu” i zastosowanie profili ICC

4. Przygotowanie plików wyjściowych na różne pola eksploatacji

 

Prowadzący: Piotr Ceraficki, Główny specjalista ds. digitalizacji, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

W przypadku pytań dotyczących kwestii organizacyjnych prosimy o kontakt: szkolenia@nimoz.pl, w przypadku pytań dotyczących kwestii merytorycznych: Alicja de Rosset aderosset@nimoz.pl.

 wtorek, 18 maj 2021, 10:00
 środa, 19 maj 2021, 13:00
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 25
 Odbył się / Zakończony