Przejdź do głównej zawartości
Prawo o dostępności. Ujęcie praktyczne
UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW
Wejdź do kursu

UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW

Prawo o dostępności. Ujęcie praktyczne

Szkolenie skierowane jest do pracowników muzeów, szczególnie osób odpowiedzialnych za kontakty z publicznością i za udostępniania muzeów osobom z niepełnosprawnościami, w tym koordynatorów dostępności. Wykład ma na celu przybliżenie w skondensowanej formie  wymogów ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Poruszymy tematy związane z udostępnianiem przestrzeni i ofert muzeów, zadaniami i obowiązkami koordynatora dostępności, dostępną promocją i komunikacją, a także dotkniemy tych aspektów ustawy o dostępności cyfrowej, które mają związek z pracą koordynatora dostępności.

Szkolenie będzie miało charakter wykładowy – realizowane będzie w formie webinaru – uczestnicy będą mieli do dyspozycji czat, poprzez który będzie można zadawać pytania.

 

Zalecenia techniczne dla uczestników webinaru:

1.    Przeglądarka Firefox lub Chrome (w aktualnej wersji).

2.    Stabilne i wydajne łącze internetowe, zalecamy nie wykorzystywanie Internetu mobilnego.


Liczba uczestników – 50 osób. Uwaga! Nabór przedłużony [Zgłoszenia przyjmowane będą do 17.05.2021 r. do godz. 15:00. W dniu 19.05.2021 r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu]. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Informujemy, że szkolenie będzie rejestrowane i udostępnione na platformie, po uprzedniej anonimizacji.

 

Ramowy program:

1. Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – jakie obowiązki ustawa nakłada na muzea, do czego zmusza, a co proponuje jako rozwiązanie najbardziej pożądane, najważniejsze ustawowe definicje, minima dostępności w różnych przestrzeniach, miejsce koordynatora dostępności w muzeum, tworzenie strategii udostępniania muzeów.

2. Przerwa.

3. Ustawa o zapewnianiu dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych - jakie obowiązki ustawa nakłada na muzea, do czego zmusza, a co proponuje jako rozwiązanie najbardziej pożądane, minimum dostępności cyfrowej, deklaracja dostępności, sposoby udostępniania treści w internecie, intranecie i w aplikacjach mobilnych, skargi na brak dostępności, audyty dostępności cyfrowej.

4. Pytania i odpowiedzi.

 

Prowadzący: Robert Więckowski (Fundacja Kultury bez Barier)

W przypadku pytań prosimy o kontakt: szkolenia@nimoz.pl.


 środa, 26 maj 2021, 10:00
 środa, 26 maj 2021, 14:15
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 50
 Odbył się / Zakończony