Przejdź do głównej zawartości
Prawo o dostępności. Ujęcie praktyczne - nagranie wykładu
UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW
Wejdź do kursu

UDOSTĘPNIANIE ZBIORÓW

Prawo o dostępności. Ujęcie praktyczne - nagranie wykładu

Przedstawiamy Państwu nagranie z wykładu online pt. "Prawo o dostępności. Ujęcie praktyczne", który odbył się 26 maja 2021 r.

Materiał skierowany jest do pracowników muzeów, szczególnie osób odpowiedzialnych za kontakty z publicznością i za udostępnianie muzeów osobom z niepełnosprawnościami, w tym koordynatorów dostępności. Wykład miał na celu przybliżenie w skondensowanej formie  wymogów ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Poruszone zostały tematy związane z udostępnianiem przestrzeni i ofert muzeów, zadaniami i obowiązkami koordynatora dostępności, dostępną promocją i komunikacją, a także z tymi aspektami ustawy o dostępności cyfrowej, które mają związek z pracą koordynatora dostępności.

Zapraszamy pracowników muzeów do zgłoszeń na niniejszy kurs - w oddzielnej wiadomości otrzymają Państwo dostęp do nagrania.


Wykładowca: Robert Więckowski (Fundacja Kultury bez Barier)

Zakres tematyczny wykładu:

Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – jakie obowiązki ustawa nakłada na muzea, do czego zmusza, a co proponuje jako rozwiązanie najbardziej pożądane, najważniejsze ustawowe definicje, minima dostępności w różnych przestrzeniach, miejsce koordynatora dostępności w muzeum, tworzenie strategii udostępniania muzeów.

Ustawa o zapewnianiu dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych - jakie obowiązki ustawa nakłada na muzea, do czego zmusza, a co proponuje jako rozwiązanie najbardziej pożądane, minimum dostępności cyfrowej, deklaracja dostępności, sposoby udostępniania treści w internecie, intranecie i w aplikacjach mobilnych, skargi na brak dostępności, audyty dostępności cyfrowej.

 środa, 23 czerwiec 2021, 10:00
 sobota, 31 grudzień 2022, 23:00
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 100
 Trwa nabór