Przejdź do głównej zawartości
Senior w muzeum
PUBLICZNOŚĆ W MUZEUM
Wejdź do kursu

PUBLICZNOŚĆ W MUZEUM

Senior w muzeum

Szkolenie skierowane jest do pracowników muzeów. Głównym celem szkolenia jest poznanie bliżej oczekiwań osób starszych – jednej z powiększających się grup publiczności muzeów. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli opracować zarówno charakterystykę tego typu odbiorców, jak również nakreślić obszar relacji zachodzących pomiędzy osobami starszymi a różnymi typami muzeów. Dzięki temu zweryfikują zakres potrzeb tej grupy w różnych polach działań instytucji oraz dookreślą korzyści, jakie może przynieść muzeum współpraca z osobami starszymi. Uczestnicy szkolenia poznają narzędzia przydatne przy opracowaniu oferty oraz do współpracy z osobami starszymi.

Szkolenie będzie miało formę wykładów połączonych z elementami pracy w grupach i warsztatami. Uczestnicy będą komunikować się z wykorzystaniem kamer i mikrofonów.

 

Prowadzenie szkolenia: Beata Nessel-Łukasik (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej), Małgorzata Wiktorko (Muzeum Sztuki w Łodzi).

 

Zalecenia techniczne:

1. Przeglądarka Chrome lub Firefox (w aktualnej wersji).

2. Stabilne i wydajne łącze internetowe, zalecamy nie wykorzystywanie Internetu mobilnego.

3. Komputer wyprodukowany nie później niż 3 lata wstecz z procesorem minimum i5 lub równoważnym, wyposażony w mikrofon i kamerę.

4. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem, na wypadek pogłosu.

 

Liczba uczestników – 20 osób. Na szkolenie zapraszamy maksymalnie po dwóch przedstawicieli z danego muzeum. Zgłoszenia przyjmowane będą od 08.09.2021 do 15.09.2021 r. do godz. 15:00. W dniu 22.09.2021. r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Program ramowy:

Dzień I: 29.09.2021

  • Poznajmy się bliżej. Wprowadzenie do tematyki szkolenia.
  • Osoba starsza czyli kto? Portret zbiorowy.
  • Wizyta w muzeum.
  • Razem czy osobno? Grupy osób starszych a grupy międzypokoleniowe.

Dzień II: 30.09.20221

  • Współpraca z osobami starszymi.
  • Wolontariat osób starszych.
  • Angażowanie osób starszych. Narzędziownik.
  • Przypadek Muzeum Sztuki w Łodzi  czyli  jak odbywa się edukacja muzealna dla osób dorosłych w Muzeum Sztuki w Łodzi  przed, w czasie i po pandemii.
  • Podsumowanie i zamknięcie szkolenia.

 

W przypadku pytań dotyczących kwestii organizacyjnych prosimy o kontakt: szkolenia@nimoz.pl

W przypadku pytań dotyczących kwestii programowych prosimy o kontakt: Izabela Łapacz ilapacz@nimoz.pl lub Michał Kulik mkulik@nimoz.pl.

 środa, 29 wrzesień 2021, 10:00
 czwartek, 30 wrzesień 2021, 15:00
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 20
 Odbył się / Zakończony