Przejdź do głównej zawartości
Zarządzanie muzeum w warunkach kryzysowych
ZARZĄDZANIE
Wejdź do kursu

ZARZĄDZANIE

Zarządzanie muzeum w warunkach kryzysowych

Seminarium skierowane jest do kadry zarządzającej, szczególnie muzeów samorządowych. Ma na celu przedyskutowanie problemów związanych z zarządzaniem muzeami w warunkach kryzysowych, także (choć nie tylko) trwającej właśnie pandemii COVID-19. Poruszymy tematy związane z zarządzaniem zespołem, zarządzaniem zbiorami i zarządzaniem nieruchomością zabytkową, a więc pełne spektrum odpowiedzialności kadry zarządzającej. Weźmiemy pod uwagę zarówno sytuację „zamrożenia”, jak i funkcjonowania instytucji kultury w maksymalnym możliwym w sytuacji kryzysowej zakresie. Zadaniem seminarium jest nie tylko poznanie opinii prelegentów, lecz także wymiana doświadczeń i próba wspólnego określenia możliwych rozwiązań. Seminarium będzie miało formę konwersatorium online, z możliwością zadawania pytań na czacie oraz zabierania głosu w dyskusji.


Zalecenia techniczne:

1. Przeglądarka Firefox lub Chrome (w aktualnej wersji).

2. Stabilne i wydajne łącze internetowe, nie zalecamy wykorzystywania Internetu mobilnego.

3. Komputer wyprodukowany nie później niż 3 lata wstecz z procesorem minimum i5 lub równoważnym, wyposażony w mikrofon i kamerę (jeśli w ten sposób planowaliby Państwo zadawać pytania).

4. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem, na wypadek pogłosu.

 

Liczba uczestników – 25 osób. Na szkolenie zapraszamy maksymalnie po dwóch przedstawicieli z danego muzeum. Zgłoszenia przyjmowane będą od 21.09.2021 r. do 05.10.2021 r. do godz. 15:00. W dniu 05.10.2021 r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Ramowy program:

Piotr Majewski (Dyrektor NIMOZ) – moderacja

1. Zarządzanie zespołem (prowadzenie: Piotr Górajec – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zastępca Dyrektora)

2. Zarządzanie zbiorami (prowadzenie: Anna Lewandowska – Muzeum Narodowe w Warszawie)

3. Zarządzanie nieruchomością zabytkową (prowadzenie: Anna Fic-Lazor, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce)

 

W przypadku pytań dotyczących kwestii organizacyjnych prosimy o kontakt: szkolenia@nimoz.pl, w przypadku pytań dotyczących kwestii programowych: Joanna Grzonkowska jgrzonkowska@nimoz.pl


 wtorek, 12 październik 2021, 10:00
 wtorek, 12 październik 2021, 13:45
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 25
 Odbył się / Zakończony