Przejdź do głównej zawartości
Profilaktyka konserwatorska w muzeum
OCHRONA ZBIORÓW
Wejdź do kursu

OCHRONA ZBIORÓW

Profilaktyka konserwatorska w muzeum

Szkolenie organizowane jest we współpracy z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Jego tematyka koncentruje się wokół zagadnień przechowywania muzealiów w magazynach, warunków ich ekspozycji oraz przygotowania muzealiów do transportu (odpowiedniego obchodzenia się z różnego rodzaju przedmiotami, jak i nadzorem nad ich pakowaniem oraz wysyłką i odbiorem). Omówione zostaną również zagrożenia mikrobiologiczne w muzeum.

Szkolenie odbędzie się w formie jednodniowego seminarium online, tj. będzie składało się z wykładów z sesją pytań. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań poprzez czat lub z wykorzystaniem mikrofonów i kamer.


Zalecenia techniczne:

1. Przeglądarka Firefox lub Chrome (w aktualnej wersji).

2. Stabilne i wydajne łącze internetowe, nie zalecamy wykorzystywania Internetu mobilnego.

3. Komputer wyprodukowany nie później niż 3 lata wstecz z procesorem minimum i5 lub równoważnym, wyposażony w mikrofon i kamerę (jeśli w ten sposób planowaliby Państwo zadawać pytania).

4. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem, na wypadek pogłosu.


Zgłoszenia przyjmowane będą od 19.10.2021 r. do 26.10.2021 r. do godz. 15:00. W dniu 02.11.2021 r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wydane zostaną zaświadczenia o uczestnictwie (do ich wydania uprawniać będzie obecność na całym szkoleniu).


Prowadzenie: Anna Fic-Lazor, Jolanta Grzechnik, Anna Byczek (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce), Magdalena Dyda (Wydział Biologii UW).

Ze strony NIMOZ: Marek Rogowski (Dział Ochrony Zbiorów Publicznych)

Program:

Blok nr 1:  Profilaktyka konserwatorska - przechowywanie muzealiów.

Blok nr 2: Profilaktyka konserwatorska - przemieszczanie muzealiów.

Blok nr 3: Konserwatorska ochrona zbiorów - organizacja, zasady opieki, muzeum w zabytku, profilaktyka w czasie pandemii.

Blok nr 4: Zagrożenia mikrobiologiczne w muzeum.

W przypadku pytań dotyczących kwestii programowych prosimy o kontakt: mrogowski@nimoz.pl. W przypadku pytań o kwestie organizacyjne prosimy o kontakt: szkolenia@nimoz.pl.

 wtorek, 9 listopad 2021, 10:00
 wtorek, 9 listopad 2021, 14:00
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 25
 Odbył się / Zakończony