Przejdź do głównej zawartości
Projektowanie, instalowanie i konserwacja systemów zabezpieczenia elektronicznego w muzeach i obiektach zabytkowych – szkolenie uzupełniające
BEZPIECZEŃSTWO ZBIORÓW
Wejdź do kursu

BEZPIECZEŃSTWO ZBIORÓW

Projektowanie, instalowanie i konserwacja systemów zabezpieczenia elektronicznego w muzeach i obiektach zabytkowych – szkolenie uzupełniające

Szkolenie dedykowane jest dla projektantów, instalatorów i konserwatorów systemów zabezpieczeń, którzy uprzednio przebyli już szkolenie w NIMOZ, a termin ważności ich zaświadczeń upłynął w roku 2020 bądź 2021.

Na szkolenie to składa się jedno czterogodzinne seminarium, mające na celu przybliżenie aktualnych informacji i omówienie zmian istotnych z punktu widzenia dobrej praktyki oraz wybranych przepisów dotyczących projektowania, instalowania, konserwowania systemów zabezpieczeń w muzeach i obiektach zabytkowych.  W ramach spotkania podjęta zostanie tematyka przestępczości w ostatnich latach jako suplement przeprowadzanych analiz zagrożeń, zaprezentowana zostanie główna problematyka zaobserwowana w procesie projektowania instalacji bezpieczeństwa w muzeach. Zostanie omówiona rola Konserwatora Zabytków w procesie projektowo-instalacyjnym, przy prowadzeniu prac w zabytkach. Zostaną przedstawione również zmiany w ustawie o ochronie i opiece nad zabytkami w tym obszarze. Prelekcja uzupełniona zostanie wiedzą z zakresu ochrony konserwatorskiej nad zbiorami i obiektami zabytkowymi, jak również pokazane zostaną kierunki w rozwoju ochrony muzeów, zabytków i zbiorów.

 

Zalecenia techniczne:

1.       Przeglądarka Firefox lub Chrome (w aktualnej wersji).

2.       Stabilne i wydajne łącze internetowe (nie zalecamy korzystania z Internetu mobilnego).

3.       Komputer wyprodukowany nie później niż 3 lata wstecz z procesorem minimum i5 lub równoważnym, wyposażony w mikrofon i kamerę (jeśli w ten sposób planowaliby Państwo zadawać pytania).

4.       Zestaw słuchawkowy z mikrofonem, na wypadek pogłosu.


Zgłoszenia przyjmowane będą od 16.11.2021 r. do 23.11.2021 r. do godz. 15:00. W dniu 30.11.2021 r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wydane zostaną zaświadczenia o uczestnictwie.

 

Ramowy program:

·       Przestępczość przeciwko muzeum i zabytkom w latach 2017-2020;

·       Najczęściej popełniane błędy i uchybienia w projektach technicznych przedstawianych NIMOZ do zaopiniowania;

·       Prace projektowo-instalacyjne przy obiektach zabytkowych. Ustawa o ochronie i opiece nad zabytkami;

·       Aspekty ochrony konserwatorskiej w bezpieczeństwie muzeów i zabytków;

·       Trendy i tendencje w ochronie muzeów, zabytków, zbiorów.

 

Prowadzenie: Krzysztof Osiewicz, Michał Dziuba, Magdalena Piorunek, Marek Rogowski – przedstawiciele NIMOZ, Dąbrówka Lipska – starszy specjalista w dziale standardów konserwatorskich, zespole ds. ekspertyz i analiz zabytków w Narodowym Instytucie Dziedzictwa.

Moderacja: Marek Rogowski.


W przypadku pytań dotyczących kwestii programowych prosimy o kontakt: mdziuba@nimoz.pl.

W przypadku pytań organizacyjnych: szkolenia@nimoz.pl.


 wtorek, 7 grudzień 2021, 10:00
 wtorek, 7 grudzień 2021, 14:15
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 35
 Odbył się / Zakończony