Przejdź do głównej zawartości
Zagrożenia mikrobiologiczne w muzeum
OCHRONA ZBIORÓW
Wejdź do kursu

OCHRONA ZBIORÓW

Zagrożenia mikrobiologiczne w muzeum

Seminarium skierowane jest do osób pracujących w muzeach, w szczególności  bezpośrednio odpowiedzialnych za warunki przechowywania zbiorów. Seminarium prowadzone będzie przez pracowników Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także praktyków związanych zawodowo z doradztwem dla muzeów w zakresie zwalczania zagrożeń mikrobiologicznych.

Szkolenie odbędzie się w formie jednodniowego seminarium online, tj. będzie składało się z wykładów z sesją pytań. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań poprzez czat lub z wykorzystaniem mikrofonów i kamer.


Zalecenia techniczne:

1. Przeglądarka Firefox lub Chrome (w aktualnej wersji).

2. Stabilne i wydajne łącze internetowe, nie zalecamy korzystania z Internetu mobilnego.

3. Komputer wyprodukowany nie później niż 3 lata wstecz z procesorem minimum i5 lub równoważnym, wyposażony w mikrofon i kamerę (jeśli w ten sposób planowaliby Państwo zadawać pytania).

4. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem, na wypadek pogłosu.


Zgłoszenia przyjmowane są od 23 do 30 listopada do godz. 15:00. Informacje o zakwalifikowaniu na szkolenie rozesłane zostaną w dniu 7 grudnia br. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wydane zostaną zaświadczenia o uczestnictwie (do ich wydania uprawniać będzie obecność na całym szkoleniu).

 

Ramowy program:

Blok nr 1:  Monitoring organizmów szkodliwych w obiektach dziedzictwa kulturowego jako kluczowy składnik IPM podnoszący poziom bezpieczeństwa zbiorów.

Blok nr 2: IPM - strategia ochrony dziedzictwa kulturowego przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi oraz monitoring jakości powietrza jako element profilaktyki konserwatorskiej.

Blok nr 3: Dezynfekcja obiektów zabytkowych. Szkodliwe dla zdrowia czynniki biologiczne w środowisku pracy opiekunów zbiorów.

Blok nr 4: Kontrola mikrobiologiczna dziedzictwa kulturowego na podłożu papierowym i pergaminowym.


Prowadzenie: Magdalena Dyda (Wydział Biologii UW), Bogdan Filip Zerek (Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie), Jarosław Pawłowicz (Pesteko).

 

W przypadku pytań dotyczących kwestii programowych prosimy o kontakt: mrogowski@nimoz.pl. W przypadku pytań o kwestie organizacyjne prosimy o kontakt: szkolenia@nimoz.pl.

 wtorek, 14 grudzień 2021, 09:15
 wtorek, 14 grudzień 2021, 15:15
 online (szkolenia realizowane przez internet)
 25
 Odbył się / Zakończony